Austrália otvorila svoje medzinárodné hranice, pre koronavírus boli uzavreté takmer 600 dní

1.11.2021 (Webnoviny.sk) – Austrália v pondelok otvorila svoje medzinárodné hranice, ktoré boli v dôsledku pandémie koronavírusu uzavreté takmer 600 dní.

Vycestovanie iba s úradným povolením

Krajina od 20. marca 2020 uplatňovala jeden z najprísnejších hraničných režimov na svete. Takmer všetky cesty do Austrálie sa zastavili. Obyvatelia mohli posledných 19 mesiacov vycestovať do zahraničia iba s úradným povolením.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenie viedlo k rozdeleniu rodín, desaťtisíce Austrálčanov uviazli v zahraničí. Obyvatelia, ktorým vláda v zriedkavých prípadoch povolila vstup, museli po príchode do krajiny stráviť 14 dní v hotelovej karanténe.

Prísne karanténne opatrenia

V mestách Sydney a Melbourne táto povinnosť odpadla. Austrálčania, ktorí sú plne zaočkovaní proti koronavírusu, môžu odteraz voľne prichádzať a odchádzať z krajiny.

Viac ako milión cudzincov zatiaľ zostáva v Austrálii bez možnosti vidieť svojich príbuzných a priateľov v iných krajinách. Viaceré austrálske štáty, kde je nižšia miera zaočkovanosti, naďalej uplatňujú prísne karanténne opatrenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália otvorila svoje medzinárodné hranice, pre koronavírus boli uzavreté takmer 600 dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.