Belgickí demonštranti skandovali „slobodu“ a spievali antifašistickú pieseň, búrili sa proti sprísneným opatreniam

21.11.2021 (Webnoviny.sk) – Desaťtisíce ľudí v nedeľu demonštrovali v centre Bruselu proti sprísneným protipandemickým opatreniam, ktoré belgická vláda prijala, aby čelila najnovšej vlne infekcií koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia odhadla, že na demonštráciu prišlo 35-tisíc ľudí. Mnohí z jej účastníkov protestovali aj proti odporúčaniam dať sa zaočkovať a proti akýmkoľvek krokom smerujúcim k povinnej vakcinácii.

Demonštranti skandovali „Slobodu, slobodu, slobodu“ a spievali antifašistickú pieseň „Bella Ciao”. V dave boli rôzne symboly, od krajne pravicových znakov po dúhové vlajky LGBT komunity. Demonštranti hádzali dymovnice a petardy, ale neobjavili sa väčšie násilnosti.

V uplynulých dňoch sa konali protestné pochody vo viacerých európskych krajinách, keďže jedna vláda za druhou sprísňuje opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Holandská polícia v sobotu zatkla viac ako 30 ľudí počas nepokojov v Haagu a v ďalších mestách po tom, ako ako vážne výtržnosti v piatok vypukli v Rotterdame.

Viac k témam: belgická vláda, COVID-19, Koronavírus, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgickí demonštranti skandovali „slobodu“ a spievali antifašistickú pieseň, búrili sa proti sprísneným opatreniam © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.