Čierne okresy na Slovensku od pondelka výrazne pribudli, bordových je 39 a oranžové aj červené ubudli

1.11.2021 (Webnoviny.sk) – COVID automat opäť prefarbil Slovensko, ale zelené okresy (fáza monitoringu) stále nemáme. Od pondelka 1. novembra výrazne pribudli čierne okresy (tretí stupeň ohrozenia), kým v minulom týždni sme ich mali 10, v tomto ich je už 24.

Viac o téme: Koronavírus

V prvom novembrovom týždni pribudli aj bordové okresy (druhý stupeň ohrozenia), ich počet sa zvýšil z minulotýždňových 30 na 39. Počet okresov v prvom stupni ohrozenia (červená farba) sa znížil z 27 na osem a rovnako ubudli aj oranžové okresy (fáza ostražitosti), od 1. novembra ich je osem, kým v poslednom októbrovom týždni ich bolo 12.

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

od 1. do 7. novembra

Čierne okresy na Slovensku (24) – tretí stupeň ohrozenia

Bardejov, Čadca, Humenné, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Poltár, Poprad, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Tvrdošín a Vranov nad Topľou

Bordové okresy na Slovensku (39) – druhý stupeň ohrozenia

Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rožňava, Senec, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce a Zvolen

Červené okresy na Slovensku (8) – prvý stupeň ohrozenia

Dunajská Streda, Ilava, Levice, Nové Zámky, Prievidza, Senica, Trnava a Žarnovica

Oranžové okresy na Slovensku (8) – fáza ostražitosti

Bratislava I.-V., Galanta, Komárno a Šaľa

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Čierne okresy na Slovensku od pondelka výrazne pribudli, bordových je 39 a oranžové aj červené ubudli © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.