Dvojica obrala úžerou ženu o 15-tisíc eur, hrozí im dlhoročné väzenie

2.11.2021 (Webnoviny.sk) – Osemnásťročný mladík a 19-ročná žena z obce Podhorany (okr. Kežmarok) čelia obvineniu zo zločinu úžery spáchaný formou spolupáchateľstva. V meste Spišská Belá požičali v období od mája 2018 do októbra tohto roka 28-ročnej rodáčke 200 eur. Využili pritom podľa polície jej neskúsenosť aj zlú finančnú situáciu. Neskôr za túto pôžičku zinkasovali od ženy 330 eur.

Táto suma sa opakovala aj v ďalších mesiacoch. Poslednú pôžičku vo výške 500 eur vrátila poškodená v sume 880 eur. Ako ďalej informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, obvinený muž od ženy aj počas ďalších mesiacov žiadal peniaze, a to aj pod hrozbou ublíženia na zdraví a zabitia.

Tá utrpela celkovú finančnú škodu vo výške viac ako 15-tisíc eur. Vyšetrovateľ na oboch obvinených spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny im hrozí až 15-ročné väzenie.

Viac k témam: Pôžička
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojica obrala úžerou ženu o 15-tisíc eur, hrozí im dlhoročné väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.