Havária autobusu v Bulharsku bola s najväčšou pravdepodobnosťou ľudská chyba

25.11.2021 (Webnoviny.sk) – Najpravdepodobnejšia príčina nehody autobusu v Bulharsku, pri ktorej v utorok skoro ráno zahynulo 44 ľudí vrátane 12 detí, je ľudská chyba. Informovali o tom vo štvrtok bulharskí predstavitelia.

Dopravný prostriedok, v ktorom sa podľa úradov nachádzalo 52 osôb, najmä občanov Severného Macedónska, bol súčasťou skupiny štyroch autobusov vracajúcich sa z cesty do Istanbulu.

Autobus vrazil do zvodidiel na diaľnici v západnom Bulharsku, začal horieť a zmenil sa na zuhoľnatenú schránku. Podľa úradov zostali cestujúci vo vozidle uväznení, keďže oba východy boli zablokované.

Zástupca hlavného prokurátora Borislav Sarafov vylúčil teroristický čin a dodal, že podľa vyšetrovania nenastal ani výbuch. Zatiaľ prevláda verzia, že „došlo k ľudskému zlyhaniu“, povedal na tlačovej konferencii v Sofii. Zvodidlá na diaľnici, kde sa nehoda stala sú nebezpečné a patria medzi hlavné príčiny nešťastia, dodal.

Autobus registrovaný v Severnom Macedónsku havaroval v utorok približne o druhej ráno. Nehodu prežilo sedem ľudí, ktorí zostávajú v nemocnici a ich stav je stabilizovaný.

Viac k témam: Diaľnica, Nehoda autobusu, Turisti, Výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Havária autobusu v Bulharsku bola s najväčšou pravdepodobnosťou ľudská chyba © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.