Heger informoval členov vlády o novom variante COVID-19, vydal tiež pokyn na prijatie opatrení

26.11.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger o situácii v súvislosti so šírením novej mutácie koronavírusu v piatok informoval členov vlády a vydal pokyn na prijatie opatrení.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa premiéra minister zdravotníctva zabezpečuje dôsledné vyhľadávanie cestujúcich, ich karantenizovanie a sekvenovanie vzoriek. O stanovisko k novej mutácii vírusu požiadal premiér aj konzílium odborníkov.

„Ráno som hovoril s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen ohľadom šírenia novej mutácie koronavírusu. Európska komisia odporúča pozastavenie letov na územie EÚ najmä z regiónu južnej Afriky. Slovensko nemá priamu linku s regiónom južnej Afriky, ale napriek tomu musíme zabezpečiť ochranu obyvateľov,“ objasnil Heger.

Správy o novom potenciálne nákazlivejšom variante, ktorý identifikovali v Juhoafrickej republike, už prinútili niektoré krajiny k prijatiu cestovných obmedzení pre južnú Afriku.

Viac k témam: Koronavírus, Mutácia koronavírusu, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger informoval členov vlády o novom variante COVID-19, vydal tiež pokyn na prijatie opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.