Index daňovej spoľahlivosti sa zmení, bude verejný, transparentný a možné budú aj námietky

29.11.2021 (Webnoviny.sk) – Index daňovej spoľahlivosti sa od januára budúceho roka zmení. Po novom bude verejný, transparentný, hodnotiť sa bude aj plnenie ekonomických ukazovateľov. Daňové subjekty budú mať možnosť podať voči ich indexu daňovej spoľahlivosti námietku. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Finančná správa pripravuje k zmenám pri indexe aj informačnú kampaň. Prezident finančnej správy Jiří Žežulka pracovnú verziu zmien v piatok predstavil zástupcom daňových poradcov a komôr, ktorí sú súčasťou Konzultačnej rady ako poradného orgánu prezidenta.

Šéf finančnej správy spolu s daňovou sekciou predstavili Konzultačnej rade pracovnú verziu jednotlivých kritérií, ktoré sa stanovia vyhláškou Ministerstva financií SR. Detailné a transparentné kritériá finančná správa zverejní na svojom portáli tak, aby daňový subjekt dokázal sám identifikovať, podľa počtu bodov priradených k jednotlivým porušeniam, svoj typ indexu.

Ak daňový subjekt zistí prípadnú nekorektnosť v oznámených porušeniach právnych predpisov, bude môcť podať námietku. Následne finančná správa vypracuje zoznam daňových subjektov s uvedením prideleného indexu.

Viac k témam: Index daňovej spoľahlivosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Index daňovej spoľahlivosti sa zmení, bude verejný, transparentný a možné budú aj námietky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.