Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územie

28.11.2021 (Webnoviny.sk) – Izrael v nedeľu schválil zákaz vstupu cudzincov na svoje územie v snahe zastaviť šírenie nového variantu koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení informovalo o sérii opatrení, vrátane zaradenia 50 afrických krajín na červený zoznam štátov z hľadiska pandémie, zákazu cestovania cudzincov do Izraela a povinnej karantény pre všetkých Izraelčanov, ktorí prídu zo zahraničia.

Izraelská vláda zároveň schválila používanie technológie tajnej služby Šin Bet na monitorovanie pohybu telefónov s cieľom vyhľadávať kontakty ľudí, u ktorých potvrdia nákazu variantom omikron.

Viac o téme: Koronavírus

Izraelské organizácie na ochranu ľudských práv odsudzujú využívanie technológie na sledovanie mobilných telefónov a izraelský najvyšší súd v skoršej časti tohto roka rozhodol, že používanie tejto technológie musí byť obmedzené.

V sobotu v Izraeli nový variant koronavírusu zistili u človeka, ktorý sa vrátil z Malawi. Ďalších sedem podozrivých prípadov prešetrujú. Variant omikron odhalili v Juhoafrickej republike a podľa vedcov je znepokojujúci vzhľadom na vysoký počet mutácií a rýchle šírenie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.