Klub 500 kritizuje opatrenia, testovanie vo veľkých firmách vraj nie je vzhľadom na mieru zaočkovanosti reálne

19.11.2021 (Webnoviny.sk) – Testovanie dvakrát týždenne nie je vo veľkých firmách s tisíckami zamestnancov a nepretržitou prevádzkou vzhľadom na mieru zaočkovanosti na Slovensku reálne. Upozorňuje na to Klub 500.

Viac o téme: Koronavírus

Ten tvrdí, že testovanie zdravotného stavu zamestnancov je výkonom zdravotnej starostlivosti a ten má zabezpečovať štát na svoje nálady a vo svojej réžii. Zamestnávatelia navrhujú, aby sa na tento účel urýchlene vytvorila sieť bezplatných testovacích centier.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Zdôrazňujeme, že tí zamestnávatelia, ktorí majú vytvorené podmienky na kontrolu zamestnancov (napríklad prostredníctvom vlastných zdravotníckych zariadení alebo v spolupráci s nimi), to budú robiť tak, ako navrhujú odborníci. Klub 500 upozorňuje, že v prostredí veľkých firiem s tisíckami zamestnancov a nepretržitou prevádzkou to vzhľadom na cca 50-percentnú zaočkovanosť reálne nie je!“ konštatuje Klub 500.

Podľa zamestnávateľov je potrebné na Slovensku vytvoriť podmienky na zvýšenie počtu zaočkovaných občanov starších ako 15 rokov a všetkých tých, ktorí chcú byť zaočkovaní. Klub 500 zároveň opätovne zdôrazňuje, že spolu s očkovaním je potrebné zaviesť podpornú liečbu tých, u ktorých je zistený COVID-19, a to skôr, než sa títo ľudia dostanú do nemocnice.

Viac k témam: COVID-19, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Klub 500 kritizuje opatrenia, testovanie vo veľkých firmách vraj nie je vzhľadom na mieru zaočkovanosti reálne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.