Košice nechcú byť čiernym okresom, každý zaočkovaný nad 50 rokov dostane dve vstupenky na hokejový zápas

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Košický samosprávny kraj a HC Košice spájajú sily, aby pomohli zvýšiť zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov veku.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Každý fanúšik starší ako 50 rokov, ktorý sa príde zaočkovať 6. novembra do Steel Arény dostane dve vstupenky na domáci zápas. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Motivácia k očkovaniu

Ak vo vekovej kategórii nad 50 rokov veku stúpne počet zaočkovaných na 65 percent, farba okresu sa môže zmeniť o stupeň nižšie. Znamená to, že daný okres by sa vďaka vysokej zaočkovanosti mohol vyhnúť čiernej farbe a najprísnejším opatreniam.

„Koncom októbra bolo v Košickom kraji zaočkovaných takmer 60 percent obyvateľov nad 50 rokov veku, konkrétne v Košiciach to bolo 63,2 percenta. K dosiahnutiu hranice, vďaka ktorej by sa už Košice nedostali do čiernej farby, chýba už len pár desiatok podaných vakcín. Spolu s HC Košice chceme východniarov motivovať k očkovaniu dvoma vstupenkami na domáce zápasy tohto hokejového klubu. Bezplatne ich môžu získať ľudia nad 50 rokov veku, ktorí sa prídu v sobotu 6. novembra zaočkovať do Steel Arény v Košiciach. Verím, že fanúšikovia hokeja chcú so svojím obľúbeným tímom zdieľať radosti z každého gólu, preto využijú očkovanie v prospech zdravia aj radosti zo vstupeniek navyše,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Dva typy vakcín

Simulovaná očkovacia kója bude zriadená v Steel Aréne v priestoroch presscentra, krajský výjazdový očkovací tím bude očkovať v sobotu 6. novembra od 10:00 do 16:00.

Zdravotníci zaočkujú každého fanúšika, a to bez ohľadu na to, či si príde po prvú, druhú alebo tretiu dávku. Očkovať budú jednodávkovou vakcínou Janssen aj dvojdávkovou očkovacou látkou od výrobcu Pfizer/BioNTech.

Návštevníci dostanú darčeky

V sobotu bude vo vstupnej hale Steel Arény zároveň prebiehať aj výpredaj výstroja, dresov a produktov fanshopu HC Košice. Každý návštevník získa darček v podobe plagátov, ročeniek, DVD alebo reklamných predmetov klubu.

„Obraciame sa na všetkých fanúšikov, ktorí ešte s očkovaním váhajú, prípadne majú záujem o ďalšiu vakcináciu, aby nás v sobotu navštívili. V boji s pandémiu dokážeme vyhrať zatiaľ len očkovaním. Športová komunita je veľká a bojovná, preto pevne veríme, že spolu udržíme košické štadióny, fitnescentrá, ako aj gastro priemysel či ďalšie prevádzky pri živote,“ uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma.

Žolík prebíja pravidlá

Miera zaočkovanosti v kraji zohrá zásadnú rolu aj pri organizácii športových podujatí. Pri určovaní farby okresov dostane prednosť žolík, ktorý vďaka vysokej zaočkovanosti prebíja pravidlá, ktoré platia pri zhoršení situácie.

„Vďaka žolíku by sme hokejové zápasy mohli takmer s istotou odohrať pred súčasne schválenou diváckou kulisou, teda pred 2 000 divákmi. Aktuálne bordovým Košiciam hrozí prechod do čiernej zóny, čo by znamenalo zníženie kapacity štadióna takmer na nulu a obmedzenie tréningového procesu mládeže, a to si určite neželá nikto z nás. Hokej bez divákov stráca atmosféru, verím, že sa nám spoločne podarí udržať otvorené štadióny,“ dodal Klíma.

Viac k témam: COVID-19, Fanúšikovia, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice nechcú byť čiernym okresom, každý zaočkovaný nad 50 rokov dostane dve vstupenky na hokejový zápas © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.