Krajniak nesúhlasí s tým, aby sa pri vyplácaní PN-ky rozlišovalo, či je osoba zaočkovaná alebo nezaočkovaná

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Znižovanie výšky pandemickej práceneschopnosti (PN) na úroveň štandardnej PN nie je potrebné. Pred stredajším rokovaní vlády to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Údaje zo Sociálnej poisťovne za september tohto roka podľa neho hovoria o tom, že o pandemickú PN požiadalo viac ako 12-tisíc ľudí. „Čo sa týka pozitívnych, tých bolo približne 21,5 tisíca,“ upozornil.

Viac o téme: Koronavírus

Medzi pozitívnymi osobami sú podľa neho aj deti a dôchodcovia, ktorí nežiadajú o PN. „Podľa nás z toho jednoznačne vyplýva, že pandemická PN nie je zneužívaná,“ povedal.

Upozornil tiež na to, že za september Sociálna poisťovňa evidovala 47-tisíc bežných PN. „Pandemická PN má svoj zmysel a takto budem argumentovať kolegom vo vláde,“ dodal. Nesúhlasí ani s tým, aby sa pri vyplácaní PN rozlišovalo, či je osoba zaočkovaná alebo nie.

Koaličná rada sa v pondelok dohodla na tom, že pandemickú PN zníži na úroveň štandardnej PN. Na sociálnej sieti o tom informoval premiér Eduard Heger.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Pandemická PN
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak nesúhlasí s tým, aby sa pri vyplácaní PN-ky rozlišovalo, či je osoba zaočkovaná alebo nezaočkovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.