Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

20.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 19. septembra 18:18

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa obáva, že Slovenská informačná služba (SIS) začala spochybňovať integritu trestných konaní v okamihu, keď bolo zrejmé, že tie podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Povedal to v relácii Na Telo s Michalom Kovačičom v televízii Markíza. Špeciálny prokurátor zároveň potvrdil, že ho sledovalo auto „jednej zo spravodajských služieb“.

Lipšic ďalej skonštatoval, že by bol rád, keby bola SIS súčinná Úradu špeciálnej prokuratúry. „V kauze Gorila som urgoval v apríli tohto roku riaditeľa SIS, aby boli zbavení mlčanlivosti konkrétni príslušníci. Do dnešného dňa, po piatich mesiacoch, nemám ani reakciu od SIS v tak závažnej kauze, ako je Gorila,“ dodal Lipšic.

„Slovenská informačná služba rozumie mediálnemu záujmu o uvedenú tému, avšak nepovažuje za správne, aby orgány štátu komunikovali jednotlivé úkony v prípravnom konaní prostredníctvom médií,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa SIS Katarína Némová. Zároveň uviedli, že SIS vždy odpovedá na všetky zákonné dožiadania orgánov činných v trestnom konaní. K tomuto prípadu by sa SIS mohla vyjadriť v krátkom čase.

Viac k témam: kauza Gorila, špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.