Matovičova reforma daní a odvodov je hotová, predstaví ju už v najbližších dňoch

12.11.2021 (Webnoviny.sk) – Minister financií Igor Matovič v najbližších dňoch predstaví reformu daní a odvodov.

„V nedeľu začíname, bude musieť byť predstavená na trikrát, v nedeľu, v pondelok a utorok, lebo je to tak obsiahly materiál,“ povedal v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo.

Prvá časť reformy bude podľa neho o rodine, druhá o zdaňovaní práce a tretia o zdaňovaní podnikania. „Je to presne v tom duchu, ako som v máji sľuboval,“ povedal. Pôjde podľa neho o sumu 200 eur na dieťa, jednu daň a jeden odvod a tzv. férové dane.

Poctivá a prorodinná

Minister financií Igor Matovič ešte začiatkom mája predstavil základné tézy plánovanej daňovo-odvodovej reformy. Avizoval, že chce zaviesť finančnú podporu pre rodiny v sume 200 eur na dieťa mesačne až do jeho dospelosti.

Slovensko totiž podľa neho potrebuje poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové.

Cieľom majú byť aj férové dane

Zámerom Matoviča je tiež zjednodušiť daňovo-odvodový systém tak, aby v prípade zamestnaneckého pomeru bola z ceny práce odpočítateľná len jedna daň a jeden odvod.

Cieľom reformy majú byť podľa Matoviča aj férové dane, čo v praxi znamená, že všetci ľudia budú za rovnakú formu práce pre toho istého zamestnávateľa platiť tie isté dane a odvody.

Viac k témam: Daňovo-odvodová reforma
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičova reforma daní a odvodov je hotová, predstaví ju už v najbližších dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.