Mesto Banská Bystrica zatvorí z ekonomických dôvodov až do odvolania plaváreň na Štiavničkách

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Banskobystrická plaváreň na Štiavničkách bude od pondelka 8. novembra až do odvolania zatvorená.

Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, dôvody sú ekonomické, lebo radnica eviduje zhoršovanie epidemickej situácie a očakáva pokles povolenej návštevnosti.

Snažia sa získať žolíka

Banskobystrický okres bude od nasledujúceho týždňa zaradený podľa COVID automatu do tretieho stupňa ohrozenia, a bude teda v čiernej farbe.

Mesto sa snaží získať žolíka, ktorým je hranica 65 % zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Keby sa túto hranicu podarilo dosiahnuť, okres by sa už do čiernej farby nedostal.

Zabezpečili očkovanie v Európe

Dnes v ňom chýba zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 ešte približne 250 ľudí nad 50 rokov veku.

Banskobystrický samosprávny kraj aj za týmto účelom zabezpečil výjazdové očkovacie jednotky, ktoré budú v sobotu 6. novembra k dispozícii záujemcom o očkovanie priamo v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici. Očkovať budú jednodávkovou vakcínou Janssen.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Plaváreň
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Banská Bystrica zatvorí z ekonomických dôvodov až do odvolania plaváreň na Štiavničkách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.