Ministerstvo financií podporilo 42 cestovných kancelárií, poskytlo im vyše 30 miliónov eur

29.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo financií SR poskytlo 42 cestovným kanceláriám vyše 30 miliónov eur vo forme návratných finančných výpomocí a tak im pomohlo preklenúť náročné pandemické obdobie, keď museli vracať svojim klientom peniaze za neuskutočnené zájazdy.

Využitie poskytnutých financií

Informoval o tom v pondelok rezort financií s tým, že ukončil poskytovanie štátnej pomoci na zabezpečenie likvidity cestovných kancelárií v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Cestovné kancelárie mohli poskytnuté financie využiť na vrátenie záloh klientom za stornované zájazdy, respektíve na zaplatenie záloh na novo zazmluvnené hotely v prípadoch, ak sa s klientmi dohodli na náhradnom pobyte.

Zvýhodnená úroková sadzba

Návratná finančná výpomoc pre cestovné kancelárie je splatná do štyroch rokov od jej poskytnutia. Cestovným kanceláriám bola poskytnutá zvýhodnená úroková sadzba počas celého obdobia jej splácania – pre malé a stredné podniky je vo výške 0,49 percent p. a. a pre veľké podniky 1,01 percent p. a.

Slovenská záručná a rozvojová banka, a. s., ako administrátor tejto štátnej pomoci, bude naďalej zabezpečovať činnosti súvisiace so splácaním návratných finančných výpomocí na základe zmlúv uzatvorených medzi Ministerstvom financií SR a jednotlivými cestovnými kanceláriami. Zmluvy sú dostupné na Centrálnom registri zmlúv.

Viac k témam: Cestovné kancelárie, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo financií podporilo 42 cestovných kancelárií, poskytlo im vyše 30 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.