Ministerstvo vnútra spustilo projekt na ochranu pred obchodovaním s deťmi, preškolí sa mnoho profesionálov

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Ministerstva vnútra SR (MV SR) spustilo online vzdelávanie odborného personálu centier pre deti a rodiny v oblasti obchodovania s deťmi.

Ako informovala Michaela Paulenová z tlačového odboru MV SR, do konca novembra 2021 plánuje rezort preškoliť viac ako štyritisíc profesionálov z centier. Táto iniciatíva vznikla na základe úzkej spolupráce s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Každá štvrtá obeť bola dieťa

V roku 2020 bolo na Slovensku identifikovaných spolu 62 obetí obchodovania s ľuďmi, pričom každou štvrtou bolo dieťa. Najčastejšie išlo o pracovné a sexuálne vykorisťovanie.

„Prevencia je najúčinnejšia vtedy, keď je adresná. Uvedomujeme si to aj na ministerstve vnútra, zameranie sa na centrá pre deti a rodiny nie je preto náhodou. Práve deti umiestnené v týchto centrách sú obzvlášť zraniteľnými osobami z pohľadu ich potenciálu stať sa obeťou obchodovania s ľuďmi,“ uviedla riaditeľka Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality ministerstva vnútra Martina Pussová.

Besedy priamo s deťmi

Súčasťou odborného seminára je aj oboznámenie sa s národným referenčným mechanizmom a systémom pomoci pre obete obchodovania s ľuďmi prostredníctvom špecializovaného Programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi.

Ďalším krokom tejto spolupráce budú besedy priamo s deťmi, ktoré sú naplánované na rok 2022.

Viac k témam: Obchodovanie s deťmi, Obchodovanie s ľuďmi, Online vzdelávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra spustilo projekt na ochranu pred obchodovaním s deťmi, preškolí sa mnoho profesionálov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.