Múzeum holokaustu Yad Vashem a Wikipédia šíria dezinformácie. Kde je teraz Denník N?

Wikipédia zdrojom lží

Veríte Wikipédii? Ja nie. Aspoň nie dejinám medzi rokmi 1914-1945. Wikipédia šíri veľké množstvo dezinformácií a cenzúruje príspevky s odlišným názorom, ako je ten všeobecne prijateľný, i ak sú bezchybne odzdrojované, to by bolo však na samostatný blog. Pozrieme si, ale, tému, ktorá zaujíma mňa: „Holokaust“. Prednedávnom som pátral, ako každý normálny človek, (okrem slovenských historikov zo SAV a iných pofidérnych kluboch) po zdrojoch na tému: „Alfred Nakache“,židovský plavec. A áno, použil som i wikipédiu, nemeckú verziu. Wikipédiu používam pomerne často, ale zdroje si preverujem. A tu som narazil na skvost propagandy demokratického sveta. Avšak písalkovia z Denníka N a akademici zo SAV by tomu s radosťou uverili. O čo ide? Ide o „hasiacu nádrž v Osvienčime“ nemecky „Löschwasserbecken in Auschwitz“[1], ako ho wikipédia popisuje. V skutočnosti ide však o bazén, ktorý väzňom slúžil vo voľnom čase. Voľný čas mali väzni od roku 1942 v nedeľu a cez obed. Avšak obedné voľno museli povinne stráviť v posteli spánkom a oddychom, ale o tom viac v chystanej knihe :). V tejto „hasiacej nádrži“, ktorá má schodíky slúžiace na výstup z nej, má vybetónované výstupky na odrazové mostíky a schody na ňu, a teda vôbec ako „hasiaca nádrž“ nevyzerá. Prečo teda wikipédia zavádza? Pretože ak by človek začal pátrať zistil by, že okrem bazénu tam bolo i futbalové ihrisko, divadlo, kino, knižnica, orchester, šermiarsky krúžok, nevestinec, učilište, školy, škôlky a iné voľnočasové aktivity, a punc vyhladzovacieho tábora by začal miznúť. V tomto plaveckom bazéne dokonca trénoval, už spomínaný, Alfred Nakache. Tento príbeh bol i vydaný knižne pod názvom Alfred Nakache, le naguer d´Auschwitz (2009) od Denisa Bauda. Nakache bol internovaný so svojou ženou a dcérou v roku 1943 počas týfusovej epidémie, žiaľ, jeho žena a dieťa v tábore zahynuli. Príčina smrti je neznáma, pretože archívy sú stále uzamknuté, pretože to niekomu dodnes ohromne vyhovuje.

Bazén v Osvienčime, v ktorom plával i slávny plavec Alfred Nakache, je na wikipédii (de), prezentovaný ako hasiaca nádrž (Löschwasserbecken in Auschwitz).
To, že sa jedná o bazén, môže poprieť už len absolútny diletant (prípadne historici zo SAV)

Či boli bazény v koncentračných táboroch štandardom neviem. Zatiaľ viem, že ho mal Osvienčim a pracovný tábor pre Židov v Novákoch (Slovensko). Fotky z Novákov sú dostupné na stránkach United States Holocaust Memorial Museum[2]. Možno by o tom mohol napísať Denník N a trošku poukázať i na iný život v táboroch, ako je nám doteraz predkladaný.

Budovanie bazénu v pracovnom tábore pre Židov v Novákoch
Bazén v pracovnom tábore pre Židov Nováky

Židia boli deportovaní hlavne kvôli vojenskej výrobe. Nemci žiadali i zo Slovenska práceschopných Židov. Keďže všetci bojaschopní muži boli na fronte a matky museli byť pri deťoch, nevideli iný spôsob, ako svoju vojnovú výrobu plniť.

Dezinfomácie na webe múzea holokaustu Yad Vashem v Izraeli

Nedávno, pri mojom rešerši, som prehľadával web múzea holokaustu v Izraeli a zaujala ma jedna fotka. Fotka plnynových komôr v Dachau. Vtedy som si spomenul na citát nemeckého historika Dr. Martina Broszata:

„Plynová komora v Dachau nebola nikdy úplne dokončená a vzatá do „prevádzky“. Státisíce väzňov, ktorí v Dachau alebo v iných koncentračných táboroch na území starej ríše (Altreich)[3] zahynuli, boli obete predovšetkým katastrofálnych hygienických a zásobovacích podmienok“.[4]

Ide o fotku s názvom: „Dachau, Nemecko, máj 1945, Hromada tiel v plynovej komore po oslobodení“[5]. Je tam i mnoho iných, „prikrášlených fotiek“, ktoré dnes patria k tým horším fotomontážam, ale táto, táto ma zaujala nie preto, žeby fotomontážou bola, ale preto, ako bola vytvorená.

Fotka, ktorá má dokazovať plynové komory v Dachau, avšak dnes vieme, že v Dachau neboli žiadne plynové komory.

Ale ešte som sa chcel uistiť a spomenul som si na starý email, ktorý som písal do múzea v Dachau, kde som žiadal odpoveď na to, či by som si mohol ísť pozrieť plynové komory v ich tábore. Na čo mi bolo odpísané:

 „Dobrý deň pán Magát

Plynové komory sa dajú u nás obhliadnuť. Je však nejasné, koľko ľudí tam bolo zavraždených. Pravdebodobne bola plynová komora využitá len k testovacím účelom SS. Očítí svedkovia hovoria o vraždiacich akciách s použitím plynu. Po ďalších podkladoch pátrame. Je ale jasné, že v Dachau, keďže nebol žiadny vyhladzovací tábor, neboli väzni systemticky splynovaní. Dúfame, že sme Vám mohli pomôcť

S priateľským pozdravom
Maximilian Lütgens

Takže v Dachau hľadajú dôkazy skoro 80 rokov, ale slovenskí historici ich už dávno majú, ako tak radi prezentujú. Faktom ostáva, že nemajú dôkazy, len „očitých svedkov“, kým nemeckí historici dávno prehlásili, že na území vtedajšieho Nemecka, žiadne plynové komory neboli. Takže v Dachau ma v podstate klamali a i očití svedkovia“ nebudú práve najdôveryhodnejší zdroj. Ale prejdime k fotke z Dachau a údajnej plynovej komore, ktorú vyfotila armáda USA.

Už na prvý pohľad vidieť, že telá do miestnosti niekto nahádzal na seba post mortem. Čo je však absolútny klinec? Mŕtvy nemecký vojak, mŕtvy civilista alebo správa táboru a mŕtvola z márnice. Ale poďme si pekne fotografiu priblížiť.

Horský lovec či Wehrmacht?

Na fotografii v dolnom ľavom rohu vidieť nemeckú vojenskú obuv horských strelcov alebo Wehrmachtu (bolo viac tipov obuvi i bez železných hrotov na päte tzv. Marschstiefel «pochodové čižmy»). Bol tento vojak zabitý v boji alebo keď sa vzdával? To sa už asi nedozvieme. Avšak jedno vieme isto, poslúžil ako komparz pre americkú propagandu nemeckých zverstiev.

V ľavom dolnom rohu vidieť nemeckú vojenskú obuv, ktorú nosili, okrem iných, i jednotky Gebirgsjäger (horskí strelci)

Mŕtvy civilista v drahom obleku, možno správca (pracovník) tábora

Na kope nahých tiel je pohodený muž v drahom obleku, vyzerá byť zbitý, keďže na košeli a na rukávoch má fľaky od krvi. Má oblečenú bielu košeľu, kabát, traky a tmavé nohavice. Bol to zločin Američanov, ktorí potrebovali naplniť „plynovú komoru“ kvôli fotografii?

Na kope nahých tiel je pohodený muž v drahom obleku

Mŕtvola z márnice?

V ľavom hornom rohu je vidieť telo so štítkom na nohe. Je možné, že Američania v rámci úlohy „vyfoťme plynovú komoru s telami“, vzali mŕtvoly z márnice a hodili ich na kopu i s pánom v drahom obleku a nemeckým vojakom?

Telo ma na prste štítok príznačný pre mŕtvoly z márnice

Záver

Komu toto všetko opäť vyhovuje? Bude Denník N, historik Drábik a spol. písať o týchto veciach? Budú sa odhaľovať dezinformácie? Myslím, že nie. Chlebodarca by nebol moc nadšený. Preto je veľmi dôležité podporovať revizionizmus a ničiť lži, ktoré sprevádzajú tento režim. Pretože tieto lži tvoria základy tohto zhubného režimu. Podkopte základy a režim padne sám.

[1] https://de.wikipedia.org/wiki/Alfred_Nakache
[2] https://collections.ushmm.org/search/catalog/pa1162353
[3] Nemecké územie do roku 1937
[4] https://www.zeit.de/1960/34/keine-vergasung-in-dachau
[5] https://photos.yadvashem.org/photo-details.html?language=en&item_id=101247&ind=104

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.