Na univerzite v Perme sa strieľalo, niektorí študenti vyskakovali z okien (video+foto)

20.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. septembra 14:52

Streľba na univerzite v ruskom meste Perm v pondelok ráno zanechala osem mŕtvych a 28 zranených. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že 19 ľudí utrpelo zranenia v dôsledku streľby. Ako sa zranili zvyšní, nie je známe.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie uviedol, že strelca zadržali po tom, ako sa zranil pri vzdorovaní zatknutiu, informoval spravodajský portál Euronews.

Ruské ministerstvo vnútra informovalo, že podozrivého zatkli po prestrelke s políciou, pri ktorej ho zranili. Motív strelca, ktorého identifikovali ako 18-ročného študenta, nebol bezprostredne známy.

#Russia: An armed attack took place in #Perm State University (#PSU) —allegedly carried out by 18-year-old Timur Bekmansurov.

His weapon appears to be a standard 12G shotgun —likely Target X7 or a similar model, which is easily accessible. pic.twitter.com/wqzCNImQhT— War Noir (@war_noir) September 20, 2021

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie oznámil, že strelec použil loveckú zbraň s hladkou hlavňou. To by mohlo naznačovať, že páchateľ strieľal z brokovnice.

V čase incidentu bolo v areáli univerzity, ktorá má 12-tisíc študentov, zhruba 3000 ľudí. Študenti a zamestnanci univerzity sa pozamykali v miestnostiach a univerzita vyzvala ľudí, aby opustili jej areál, ak je to možné. Tlačová agentúra Tass s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z orgánov činných v trestnom konaní informovala, že niektorí študenti vyskakovali z okien budovy. Univerzitu po incidente evakuovali.

#BreakingNews
Students of Perm state university in #Russia try to escape from the k!ller shooter.
till now the update is that shooter is shot down #Perm #PermUniversity #Attack pic.twitter.com/VkUTADwiRu— Chitra_fanclub (@chitra_fanclub) September 20, 2021

Hoci sú zákony o držbe zbraní v Rusku prísne, mnohí ľudia získavajú povolenia na lovecké zbrane. Médiá odvolávajúce sa na miestnych predstaviteľov uviedli, že podozrivý mal povolenie na opakovaciu brokovnicu. Zatiaľ nie je jasné, či to bolo povolenie na zbraň, ktorú použil.

#Breaking
රුසියාවේ #සයිබීරියාවේ පර්ම් විශ්ව විද්‍යාල පරිශ්‍රයට එල්ල වූ ප්‍රහාරයෙන් 5 දෙනෙකු මියගොස් 6 දෙනෙකු තුවාල ලබා තිබේ. pic.twitter.com/0Y5pcciylB— Buvini Liyanagamage (@BuviniL) September 20, 2021

Viac k témam: Perm, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Na univerzite v Perme sa strieľalo, niektorí študenti vyskakovali z okien (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.