Naďovo ministerstvo súhlasí so spomalením rastu obranných výdavkov oproti pôvodným plánom

15.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) súhlasí so spomalením rastu obranných výdavkov oproti pôvodným plánom, ale stále očakávajú ich rast v pomere k HDP počas celého volebného obdobia.

Rezort obrany tak pre agentúru SITA reagoval na návrhy ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) týkajúce sa prídavkov na deti, ktoré chce pokryť aj znížením výdavkov na zbrojenie o 200 miliónov eur. Informovala o tom hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Obranné výdavky vo výške 1,8 percenta sú nateraz dohodnuté iba na rok 2022. Diskusia o ďalších rokoch nás ešte len čaká. MO SR očakáva postupný nárast rozpočtu na obranu približujúci výdavky k hranici 2 percent HDP tak, ako sme sa k tomu opakovane prihlásili ako zodpovedný člen NATO a Európskej únie počas viacerých vlád na medzinárodnom aj domácom fóre a tiež v zmysle aktuálneho Programového vyhlásenia vlády SR,“ uviedla Kakaščíková.

Doplnila, že MO SR si uvedomuje potrebu šetrenia a stabilizácie verejných financií, najmä v súvislosti s pandemickou situáciou a tiež s udržateľnosťou verejného dlhu.

Viac k témam: Daňovo-odvodová reforma, Minister financií SR, Minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Naďovo ministerstvo súhlasí so spomalením rastu obranných výdavkov oproti pôvodným plánom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.