Nerešpektovanie prijatých opatrení situáciu zhoršuje, upozorňuje polícia

19.11.2021 (Webnoviny.sk) – Nerešpektovanie prijatých opatrení, ktoré boli navrhnuté odborníkmi, situáciu len zbytočne zhoršuje. Polícia tak reagovala na medializované informácie o tom, že jeden z mužov patriaci do skupiny antirúškarov, ktorí prišli 4. novembra do konfliktu v piešťanskom nákupnom centre s políciou, skončil v nemocnici s ochorením COVID-19.

Policajti v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti zdôraznili, že iba dodržiavaním prijatých opatrení a očkovaním sa môže Slovensko dostať z pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

„Agresia, nenávisť a sebeckosť nemá v slušnej spoločnosti miesto. Je smutným faktom, že antirúškari bojujú proti policajtom, lekárom, či dokonca proti predavačom v obchode. A je obrovským paradoxom, že práve jeden z nich teraz potrebuje pomoc práve od tých zapredaných lekárov, ktorých rady o zakrytí horných dýchacích ciest nerešpektoval a robil si z toho šou na Facebooku. Nuž, lajky nie sú viac ako život,“ uviedla polícia.

Polícia zasahovala vo štvrtok 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory. Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Došlo pri tom k fyzického konfliktu, pri ktorom boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky. Traja z aktérov konfliktu čelia obvineniu z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva.

Viac k témam: antirúškari, COVID-19, Koronavírus, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nerešpektovanie prijatých opatrení situáciu zhoršuje, upozorňuje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.