Ozbrojené sily utlmili plánovaný výcvik, vojaci boli nasadení na pomoc zdravotníctvu

29.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ozbrojené sily SR (OS SR) utlmujú plánovaný výcvik v súvislosti s núdzovým stavom a nasadením síl a prostriedkov na pomoc zdravotníctvu.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uviedlo Ministerstvo obrany SR na svojej internetovej stránke, v súčasnosti prebiehajúce výcvikové aktivity v Nemecku a Poľsku a rotácia jednotky nasadenej v Pobaltí budú dokončené.

„Ozbrojené sily hlavné výcvikové úlohy tohto roku splnili. Podarilo sa nám dobehnúť sklz vo výcviku z minulého roku, dokončíme plánované medzinárodné cvičenia, akými je účasť 11. mechanizovaného práporu na cvičení Combined Resolve XVI v Nemecku a rotácia našich vojakov v Pobaltí spojená s výcvikom v Poľsku. Aktuálne prijaté opatrenia v súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom a predpokladom výraznejšieho nasadenia síl a prostriedkov na pomoc v boji s pandémiou nás vedú k utlmeniu výcviku tak, aby sme boli pripravení splniť stanovené úlohy,“ uviedol v tejto súvislosti náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko.

V najbližšej dobe sa významná súčasť pozemných síl bude podieľať spolu s technikou na dlhodobo plánovanom medzinárodnom cvičení Combined Resolve XVI v Nemecku, ktoré má za cieľ preveriť interoperabilitu OS SR s jednotkami spojencov.

Zároveň v sobotu vyrazila nová rotácia do spojeneckej operácie Predsunutá prítomnosť v Pobaltí. Slovensko tu prvýkrát nasadí nové samohybné kanónové húfnice Zuzana 2. Počas presunu, ktorý je súčasťou výcviku, sa vojaci spolu s technikou zúčastnia na spoločnom výcviku s poľskými a americkými delostrelcami vo výcvikovom priestore Orzysz.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Výcvik vojakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojené sily utlmili plánovaný výcvik, vojaci boli nasadení na pomoc zdravotníctvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.