Pápež František odsúdil humanitárnu krízu v Etiópii a vyzval na dialóg pre riešenie konfliktu v krajine

7.11.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František v nedeľu odsúdil zhoršujúcu sa humanitárnu krízu v Etiópii a vyzval na dialóg za účelom riešenia tamojšieho viac ako rok dlhého konfliktu.

Pápež sa počas svojho tradičného vystúpenia pred verejnosťou na Námestí svätého Petra vyjadril, že s obavami sleduje správy z oblasti Afrického rohu a obzvlášť z Etiópie „otrasenej konfliktom, ktorý sa vlečie už viac ako rok a spôsobil množstvo obetí a vážnu humanitárnu krízu“.

Milióny vysídlených ľudí

„Vyzývam všetkých na modlitbu za tak ťažko skúšaných obyvateľov a obnovujem svoju výzvu, aby prevládla bratská harmónia a mierová cesta dialógu,“ vyhlásila hlava katolíckej cirkvi.

Konflikt v etiópskom regióne Tigraj si vyžiadal tisícky mŕtvych. Milióny ľudí vysídlil a mnohí trpia vážnym hladom.

Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov v piatok vyzvala na ukončenie silnejúceho konfliktu a tiež na neobmedzený prístup pre humanitárnu pomoc pre boj s hladom.

Výzvy zostali bez odozvy

Svetový potravinový program minulý týždeň vyzval všetky strany v konflikte, aby umožnili vozidlám s potravinami, liekmi a ďalšou humanitárnou pomocou dostať sa k ľuďom v núdzi.

Urgentné výzvy medzinárodných organizácií zatiaľ zostali bez odozvy.

Viac k témam: Humanitárna kríza, Tigraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František odsúdil humanitárnu krízu v Etiópii a vyzval na dialóg pre riešenie konfliktu v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.