Pellegriniho Hlas trvá na zmene ústavy, prezidentku vyzýva k zvolaniu okrúhleho stola (video)

17.11.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzvala prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby zorganizovala okrúhly stôl predstaviteľov parlamentných politických strán k zmene ústavy pre referendum o predčasných voľbách.

Zároveň vyzvala lídrov koaličných strán, aby splnili svoje sľuby a umožnili zmenou ústavy čo najskoršie konanie referenda. Ako vysvetlila v tlačovej správe hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková, Hlas-SD považuje zmenu ústavy za jedinú cestu, ako dospieť k referendu a naplniť práva 600-tisíc občanov, ktorí oň požiadali.

„Je hanbou, že 32 rokov po Novembri sa ľudia márne domáhajú svojho základného ústavného práva. Vyzývame preto pani prezidentku, aby tak, ako prejavila starosť o ústavnú čistotu referenda, dnes prejavila starosť o právo pol milióna občanov Slovenskej republiky, ktorí o toto referendum právoplatne požiadali. Vyzývame vládu, aby bezodkladne podala do legislatívneho procesu zmenu ústavy, ktorá referendum umožní. Po uplynutí polročnej lehoty už nie je priestor na žiadne ďalšie výhovorky,“ povedal líder strany a poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini na stredajšej tlačovej besede pred prezidentským palácom.

Obáva sa, že sa spoločnosť dočká ďalšieho hnevu a sklamania u ľudí, ak im nebude umožnené vyjadriť svoj postoj v referende.

Viac k témam: Referendum, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas trvá na zmene ústavy, prezidentku vyzýva k zvolaniu okrúhleho stola (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.