Peniaze z plánu obnovy sa nedajú presunúť inde, Slovensko sa zaviazalo naplniť míľniky a ciele

7.11.2021 (Webnoviny.sk) – Jednotlivé opatrenia v pláne obnovy sa nedajú presúvať ani meniť za niečo iné. Úrad vlády SR tak reagoval na vyjadrenie predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina). Zdôraznili, že peniaze z neschválenej reformy súdnej mapy sa nedajú previesť napríklad na podporu dopravy. Tlačovú správu poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Finančné balíky naviazané na stanovené ciele

Slovensko sa zaviazalo ku konkrétnym dátumom pre naplnenie vopred stanovených míľnikov a cieľov, na ktoré sú naviazané presné finančné balíky vo forme jednotlivých platieb. „Nesplnenie čo i len jedného míľnika môže ohroziť alebo oddialiť celú platbu. Nesplnenie jednej reformy tak môže mať za následok ohrozenie financií pre iné dôležité opatrenia, ktoré sa majú uskutočniť. Meniť opatrenia v pláne obnovy je možné len cez oficiálnu revíziu plánu, čo je podobne náročný proces ako jeho schvaľovanie,“ uzavrel úrad vlády.

Na vyjadrenia Borisa Kollára reagovala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Uviedla, že ak nebude celá reforma súdnej mapy uskutočnená, môže to ohroziť vôbec čerpanie plánu obnovy a odolnosti.

Je dôležité rešpektovať míľniky

Tak ako som povedala aj na poslednej koaličnej rade, peniaze z Plánu obnovy a odolnosti je možné použiť na reformy tak, ako sú uvedené v Pláne obnovy a odolnosti a je dôležité rešpektovať míľniky, teda časové termíny, ktoré sú tu určené. V prípade ak tieto časové termíny nebudú dodržané, je možné, že bude ohrozená platba aj v celosti za jednotlivé obdobia, alebo čiastkovo,“ doplnila.

Stanovisko ministerky poskytol Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR.

Viac k témam: Plán obnovy, Úrad vlády SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Peniaze z plánu obnovy sa nedajú presunúť inde, Slovensko sa zaviazalo naplniť míľniky a ciele © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.