Penzión v Dunajskej Strede pohltil počas noci požiar, neprežil muž z Maďarska (foto)

9.11.2021 (Webnoviny.sk) – Kriminalisti z Dunajskej Stredy vyšetrujú okolnosti nočného požiaru, pri ktorom zahynul 48-ročný muž a ďalšie dve osoby sa zranili. Horieť začalo pred polnocou v penzióne na Hlavnej ulici v Dunajskej Strede.

V budove bolo päť osôb

Hasiči boli po príchode na miesto podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Leny Košťálovej informovaní, že v budove sa nachádza päť osôb. Popri likvidovaní požiaru začali s ich vyhľadávaním a záchranou.

Na miesto udalosti si hasiči vyžiadali výškovú techniku, pomocou ktorej zachránili dve osoby cez okno, z ktorého odstránili mrežu. Na najvyššom podlaží sa nachádzali dve osoby, jednu z nich odviedli do bezpečného priestoru, ďalšia osoba nejavila známky života.

Možné vysvetlenie požiaru

Hasiči ju vyniesli von, kde sa ju zdravotníci snažili resuscitovať, avšak neúspešne. Polícia na sociálnej sieti spresnila, že obeťou bol 48-ročný muž z Maďarska. Ťažké zranenia utrpel aj 61-ročný muž, 28-ročná žena sa zranila ľahko.

V súvislosti s požiarom začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Za tento skutok môže hroziť podľa zákona trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov. K tragédii podľa polície došlo pravdepodobne tak, že si 61-ročný muž varil jedlo na elektrickom sporáku a počas toho zaspal.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Penzión v Dunajskej Strede pohltil počas noci požiar, neprežil muž z Maďarska (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.