Polícia obvinila v kauze útoku na infektológa Jarčušku tri osoby, adresovali mu viacero výrokov

30.11.2021 (Webnoviny.sk) – V kauze útoku na infektológa Pavla Jarčušku, ku ktorému došlo ešte v júli tohto roku, polícia obvinila dvoch mužov a jednu ženu.

Viac o téme: Koronavírus

Na tlačovej besede to povedal dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran. Obvinení na adresu vedca pred jeho bytovkou uviedli viacero výrokov, ktoré sú podľa šéfa polície v demokratickej spoločnosti neakceptovateľné.

Pokuta za porušenie nariadení

„Som zástanca toho, že ak sa dozvieme o takýchto konaniach, tak policajný zbor má tieto konania stíhať,“ povedal Hamran. Zároveň spomenul aj prípad obchodnej prevádzky, kde si majiteľ „robí dobré ráno zo všetkých protipandemických opatrení“ a opakovane odmietol jej uzavretie.

Za opakované porušenie nariadení mu policajti na mieste uložili blokovú pokutu 5000 eur. Keďže pokutu odmietol zaplatiť, vec bola postúpená regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, pričom teraz dotyčnému hrozí pokuta 20 000 eur, prípadne odňatie živnosti.

Inej cesty niet

Policajný prezident tiež povedal, že policajti skontrolovali v rámci dohľadu nad protipandemickými opatreniami za posledný týždeň viac ako 30 000 osôb a zaznamenali viac ako 800 protiprávnych konaní. V tejto súvislosti zdôraznil, že pravidlá sú nastavené najlepšími odborníkmi a ich dodržiavanie je nevyhnutné. „Inej cesty niet,“ vyhlásil šéf polície.

Doplnil, že policajti sa v mnohých prípadoch snažia porušenia pravidiel riešiť len napomenutím. Pokiaľ však zo strany ľudí narazia na aroganciu, odmietania a prípadne aj agresivitu, musia nastúpiť represívne opatrenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia obvinila v kauze útoku na infektológa Jarčušku tri osoby, adresovali mu viacero výrokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.