Pre 36 okresov je vydaná výstraha pred snežením, meteorológovia varujú aj pred silným vetrom na horách

30.11.2021 (Webnoviny.sk) – Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke. Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno, v platnosti je od od 21. hodiny a silný vietor bude v daných okresoch pretrvávať aj v stredu 1. decembra.

SHMÚ zároveň vydal výstrahu prvého stupňa pred snežením v okresoch Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Levice, Banská Štiavnica, Nitra a Zlaté Moravce. Ďalej pre okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Sneženie sa môže vyskytnúť aj v okresoch Žilina, Dolný Kubín, Martin a Turčianske Teplice. Výstraha pred snežením potrvá od 13. hodiny až do stredy 1. decembra do 1. hodiny.

Výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre okresy Kežmarok, Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Levice, Banská Štiavnica, Nitra a Zlaté Moravce. Ďalej pre okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Myjava, Senica, Skalica, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť aj v okresoch Žilina, Dolný Kubín, Martin a Turčianske Teplice. Výstraha potrvá od 15. hodiny až do stredy 1. decembra do 8. hodiny.

Viac k témam: Počasie, Predpoveď počasia, Silný vietor, Sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre 36 okresov je vydaná výstraha pred snežením, meteorológovia varujú aj pred silným vetrom na horách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.