Razie Európskej prokuratúry sa uskutočnili aj na Slovensku a odhalili daňové úniky

4.11.2021 (Webnoviny.sk) – Európska prokuratúra (EPPO) v stredu a štvrtok koordinovala operáciu, v rámci ktorej orgány činné v trestnom konaní vykonali v Česku, Rumunsku a na Slovensku domové prehliadky. Ako uvádza oficiálny web EPPO, štyri osoby boli zatknuté pre podozrenie zo založenia zločineckej organizácie a daňových únikov.

Hlavní podozriví zorganizovali takzvaný kolotoč DPH, ktorý zahŕňal opakovaný obeh platinových mincí prostredníctvom tých istých spoločností. Niektoré z týchto spoločností si nesplnili svoje daňové povinnosti, a preto umožnili inej z týchto spoločností so sídlom v Nemecku uplatniť si neoprávnený odpočet DPH.

Odhadovaná škoda, ktorú touto trestnou činnosťou spôsobili, je najmenej 23 miliónov eur. Základňa tejto trestnej činnosti sa nachádzala v nemeckom Hamburgu, pričom pranie špinavých peňazí bolo organizované predovšetkým v Česku a na Slovensku, s dôležitými väzbami na Rumunsko.

Operáciu EPPO koordinovali z jej ústredia v Luxemburgu. Na Slovensku a v Česku zmrazili bankové účty a aktíva. Štyria zatknutí sa onedlho postavia pred súd.

Viac k témam: Bankové účty, Daňové úniky, Domová prehliadka, Operácia, trestné činy, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Razie Európskej prokuratúry sa uskutočnili aj na Slovensku a odhalili daňové úniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.