Slovakia Travel víta rozhodnutie o prehodnotení COVID automatu a zvýhodnení zaočkovaných

9.11.2021 (Webnoviny.sk) – Organizácia na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel víta rozhodnutie koaličnej rady vypočuť výzvy sektoru cestovného ruchu na úpravu COVID automatu a zvýhodnenie zaočkovaných návštevníkov a turistov.

Hotely, reštaurácie a ďalšie zariadenia cestovného ruchu by tak v čiernych okresoch mohli mať svoje prevádzky otvorené pre domácich i zahraničných hostí, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie COVID-19.

Žiadne rozhodnutie nie je všeliekom

Ako v utorok informovala PR a mediálna manažérka Slovakia Travel Karolína Ducká, ľudia v cestovnom ruchu by tak neprichádzali o prácu a živobytie.

Viac o téme: Koronavírus

„V aktuálnej pandemickej situácii prirodzene nie je žiadne rozhodnutie všeliekom, ale prijaté rozhodnutie koaličnej rady je veľmi múdre, ekonomicky zodpovedné a zároveň motivačné pre podporu očkovania,“ uviedol generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika.

„Prirodzene zníži mobilitu Slovákov do zahraničia, obmedzí poskytovanie služieb v neštandardných zariadeniach a pomôže nášmu cestovnému ruchu. Preto toto rozhodnutie veľmi oceňujem,“ podotkol šéf Slovakia Travel.

Historicky najlepšia letná sezóna

Prevádzky v čiernych okresoch by mali zostať otvorené pre zaočkovaných hostí za podmienky pravidelných kontrol a dodržiavania opatrení.

O definitívnom zavedení tohto opatrenia ešte rozhodne vláda. „Slovensko má za sebou z pohľadu domáceho cestovného ruchu historicky najlepšiu letnú sezónu a my by sme radi na tento trend nadviazali aj v zime,“ dodal Mika.

Pandemickú situáciu najviac pociťujú podnikatelia a zamestnanci v cestovnom ruchu a v gastronómii. Hotely a iné ubytovacie zariadenia musia byť podľa súčasného COVID automatu v čiernych okresoch zatvorené, môžu poskytovať služby iba pre dlhodobo ubytovaných, resp. pre ľudí z dôvodu práce.

V okolitých krajinách sú podľa Slovakia Travel služby pre zaočkovaných stále prístupné a aktuálne hrozí, že za súčasného nastavenia COVID automatu by Slováci dovolenkovali v zahraničí, čo by malo negatívny vplyv na celú zimnú sezónu.

Viac k témam: Cestovný ruch, COVID automat, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovakia Travel víta rozhodnutie o prehodnotení COVID automatu a zvýhodnení zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.