Slovenskí futbalisti chcú v závere kvalifikácie získať šesť bodov. Stále reprezentujeme, vraví Hamšík

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Poslednému domácemu zápasu Slovákov v kvalifikácii MS 2022 vo futbale bude chýbať postupový náboj, ale zverenci Štefana Tarkoviča chcú zdolať Slovincov a obsadiť konečnú tretiu priečku v H-skupine.

Slovenskí futbalisti majú pred štvrtkovým súbojom v Trnave v tabuľke rovnako ako Slovinci desať bodov a pred sebou trojbodový cieľ.

Chcú potvrdiť zlepšený prejav

„Jednoznačne chceme nadviazať na výkonnosť z ostatných zápasov. A zlepšený herný prejav chceme potvrdiť aj výsledkovo. Chceme skončiť na treťom mieste v našej skupine a urobíme pre to všetko,“ nabádal Štefan Tarkovič ešte v prvý deň reprezentačného zrazu v Senci.

V strede poľa bude Slovákom chýbať skúsený Juraj Kucka, ale Marek Hamšík je opäť pripravený. Tridsaťštyriročný stredopoliar lídra tureckej ligy Trabzonsporu odohral v najcennejšom drese už 134 zápasov, no motivácia mu stále nechýba.

„Škoda, že už nie sme v hre o postup, ale stále je to kvalifikácia a my reprezentujeme Slovensko. Chceli by sme v zostávajúcich dvoch zápasoch získať šesť bodov a dobre ukončiť kvalifikáciu. Proti Slovinsku aj na Malte pôjdeme za šiestimi bodmi,“ uviedol Hamšík na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu.

Na predchádzajúcom reprezentačnom zraze pred zápasmi v Rusku a Chorvátsku nechýbal ďalší dôležitý hráč stredu poľa Stanislav Lobotka, svalové zranenie mu však nedovolilo zapojiť sa do tréningov aj zápasov so spoluhráčmi z národného tímu.

Bude sa rátať koeficient

Teraz by už mal byť k dispozícii, hoci vo svojom talianskom klube SSC Neapol zatiaľ pravidelne nehráva.

„Je pozitívne, že je naspäť v tréningovom procese. Na Stana Lobotku som nezmenil názor od začiatku jeho pôsobenia v reprezentácie – môže nám výrazne pomôcť,“ pripomenul Tarkovič.

„Budeme chcieť ukázať pekný futbal a vyhrať oba zápasy. Ide o čo najlepšie umiestnenie v skupine, bude sa rátať koeficient pre ďalšiu kvalifikáciu a na tribúnach budú ľudia, naši fanúšikovia. Pre nich to chceme dať,“ burcoval Lobotka.

Domáci súboj proti Slovincom odohrajú slovenskí futbalisti 11. novembra od 20.45 h v Trnave pod fínskou taktovkou. Hlavným bude Mattias Gestranius.

Slovinci majú lepšiu bilanciu

Slováci z doterajších piatich zápasov proti Slovincom v rámci kvalifikácií na MS zvíťazili iba raz a bilanciu 1-1-3 so skóre 3:6 si budú chcieť vylepšiť.

Spolu s prípravnými zápasmi majú slovenskí futbalisti proti slovinským bilanciu 2 víťazstvá – 2 remízy a 3 prehry.

Zatiaľ naposledy oba tímy stáli proti sebe pred vyše dvoma mesiacmi v rámci aktuálnej kvalifikácie MS 2022 a v Ľubľane sa zrodila remíza 1:1.

Víťaz skupiny nie je istý

V ďalších dvoch zápasoch H-skupiny sa stretnú dvojice Rusko – Cyprus (18.00) a Malta – Chorvátsko.(20.45).

Ak favoriti nezakopnú, Rusi si udržia dvojbodový náskok na čele pred Chorvátmi a o víťazovi skupiny rozhodne ich vzájomný duel v nedeľu v Splite.

Tabuľka:
1. Rusko 8 6 1 1 13:5 19
2. Chorvátsko 8 5 2 1 13:3 17
3. Slovensko 8 2 4 2 9:8 10
4. Slovinsko 8 3 1 4 9:9 10
5. Malta 8 1 2 5 8:17 5
6. Cyprus 8 1 2 5 3:13 5

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale, Slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí futbalisti chcú v závere kvalifikácie získať šesť bodov. Stále reprezentujeme, vraví Hamšík © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.