Smer-SD je v prieskume už druhý, OĽaNO má 10 percent a v parlamente by bolo aj Hnutie Republika

9.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 8. septembra 15:14

Voľby do Národnej rady SR (NR SR) by aj začiatkom septembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 16,3 percenta. Na druhom mieste by sa umiestnila ďalšia opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorej by svoj hlas odovzdalo 12,7 percenta opýtaných.

Dostali by sa aj progresívci

Tretie miesto by obsadila strana Sloboda a Solidarita (SaS) s dôverou na úrovni 12,3 percenta. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila agentúra Median SK od 31. augusta do 6. septembra na vzorke 1 018 respondentov.

Do NR SR by sa dostalo celkovo sedem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (10 percent), Progresívne Slovensko (8,6 percenta), Sme rodina (7,2 percenta) a hnutie Republika (5,4 percenta).

K voľbám by prišlo takmer 70 percent ľudí

Naopak, brány parlamentu by neprekročilo Kresťanskodemokratické hnutie (4,8 percenta), Aliancia – Szövestég (4,8 percenta), strana Za ľudí (3,9 percenta) a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (3,3 percenta).

Spomedzi opýtaných 69 percent deklarovalo, že by sa zúčastnilo na voľbách. Polovica respondentov reagovala odpoveďou určite áno a 19 percent skôr áno. Možnosť skôr nie si vybralo sedem percent z nich a 24 percent odpovedalo určite nie.

Viac k témam: prieskum, prieskum preferencií politických strán
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD je v prieskume už druhý, OĽaNO má 10 percent a v parlamente by bolo aj Hnutie Republika © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.