Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie, môže sa ním požiadať o odklad poistného za november

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za november tohto roka. Lehota splatnosti sa im predĺži do 30. septembra 2024. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania najmenej o 40 percent.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za november platí pre povinne poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca.

Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného. V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky poisťovne.

Viac k témam: Čestné vyhlásenie, SZČO, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie, môže sa ním požiadať o odklad poistného za november © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.