Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za október

2.11.2021 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za október tohto roka. Lehota splatnosti sa im predĺži do 30. júna 2024.

Odložiť si úhradu sociálnych odvodov môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za október tohto roka platí pre povinne poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca.

Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného. V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne.

Viac k témam: Sociálne odvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za október © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.