Súd vytýčil termín pojednávania s bývalým šéfom policajnej inšpekcie, schvaľovať bude dohodu

9.9.2021 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 4. októbra verejné zasadnutie s bývalým šéfom Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Adriánom Sz.

Ten v polovici augusta s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú bude na predmetnom zasadnutí súd schvaľovať. Po uzavretí dohody bol Adrián Sz., ktorý je obvinený z trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku, prepustený z väzby.

Súčasťou bude aj peňažný trest

Prokuratúra navrhuje obvinenému uložiť trest odňatia slobody vo výmere troch rokov s podmienečným odkladom a probačný dohľad v skúšobnej dobe päť rokov.

Súčasťou dohody o vine a treste má byť tiež uloženie peňažného trestu vo výške 25-tisíc eur a trestu prepadnutia veci, konkrétne dvoch mobilných telefónov a televízneho prijímača. Zároveň prokurátor navrhol pre Adriána Sz. uloženie trestu zákazu činnosti, spojený s výkonom právomoci verejného činiteľa na dobu sedem rokov.

Neoprávnene poskytoval informácie

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Adrián Sz. v období rokov 2016 až 2020 neoprávnene poskytoval informácie k trestným kauzám bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernardovi S.

Informácie sa týkali prípadov ako lustrácie novinárov, komunikácie z aplikácie Threema alebo kauzy Technopol. Za to prijal finančnú hotovosť vo výške aspoň 20-tisíc eur, niekoľko mobilných telefónov a televízor.

Viac k témam: kauza Technopol, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd vytýčil termín pojednávania s bývalým šéfom policajnej inšpekcie, schvaľovať bude dohodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.