Trnava plánuje rozšíriť rezidentské parkovanie, obyvatelia budú môcť parkovať za euro na rok

17.11.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava chystá rozšírenie rezidentského parkovania o ďalšiu zónu, do ktorej budú patriť vnútrobloky na Spartakovskej ulici. Obyvatelia s trvalým pobytom v tejto zóne budú môcť podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej parkovať svoje prvé auto s parkovacou kartou za jedno euro na rok, druhé za 99 eur na rok.

Spoplatnenie parkoviska pri zimnom štadióne

Ostatní vodiči tu zaplatia podľa spôsobu platby 90 centov až 1,10 eura za hodinu, pričom platiť sa bude vo dne aj v noci. Súčasťou novej rezidentskej zóny bude zhruba 600 bytov. O návrhu všeobecne záväzného nariadenia o novej rezidentskej zóne s označením R2 budú mestskí poslanci hlasovať 7. decembra.

Ak ho schvália, účinnosť nadobudne 1. marca 2022. Zároveň s novou rezidentskou zónou prináša nové nariadenie aj spoplatnenie parkoviska pri zimnom štadióne a pozdĺžneho státia na Spartakovskej ulici, kde sa momentálne parkuje zadarmo. Po novom tu bude parkovanie stáť podľa spôsobu platby od 20 do 40 centov na hodinu počas pracovných dní. Najvýhodnejšia je platba cez aplikáciu, najmenej výhodná cez SMS.

Domácim sa zlepšilo parkovanie

Trnava zaviedla rezidentské parkovanie od 1. augusta tohto roku na sídlisku Ľ. Podjavorinskej, po krátkom čase museli poslanci všeobecne záväzné nariadenie novelizovať, pretože v ňom pôvodne nemysleli na návštevy rezidentov.

Podľa primátora Trnavy Petra Bročku sa za niekoľko mesiacov citeľne znížil počet parkujúcich áut na tomto malom sídlisku. „Vďaka jasným pravidlám, ktoré zvýhodňujú Trnavčanov, už domáci nemajú problém kedykoľvek v mieste bydliska zaparkovať. Dáta ukazujú, že regulácia statickej dopravy je správny krok a preto budeme postupne zavádzať ďalšie rezidentské zóny,“ povedal Bročka.

Viac k témam: Parkovanie, Rezidentské parkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava plánuje rozšíriť rezidentské parkovanie, obyvatelia budú môcť parkovať za euro na rok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.