Úrad Bratislavského samosprávneho kraja prechádza do pandemického režimu, rokovať sa bude online

11.11.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prechádza na pandemický režim fungovania. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„So zhoršujúcou sa epidemickou situáciou a s rýchlym šírením nákazy COVID-19 prijalo vedenie Úradu BSK viaceré opatrenia, ktoré majú viesť k ochrane zdravia a životov zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, ako aj obyvateľov kraja,“ uviedla.

Pandemický režim fungovania znamená kombináciu homeoffice, fyzickej prítomnosti v kancelárii a online.

Zamestnancom rozdali samotesty

„V jednej kancelárii bude prítomný jeden zamestnanec. V priestoroch úradu je povinné nosenie respirátora,“ vysvetlila Forman s tým, že samozrejmosťou je dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení. Všetky osobné rokovania na Úrade BSK s tretími stranami sú zrušené a nahrádzajú sa online formou.

Viac o téme: Koronavírus

Úrad BSK tiež zabezpečil a rozdal každému svojmu zamestnancovi antigénové testy na účely samotestovania v domácom prostredí. „Cieľom je, aby sa zamestnanci, ktorí majú podozrenie na pozitivitu, otestovali ešte doma predtým, ako pôjdu do práce,“ dodala.

Úradné hodiny zostávajú zachované

„Aj napriek tomu, že obyvatelia Bratislavského kraja sú zodpovední, rúti sa na nás obrovský problém. K pandémii sme vždy pristupovali s plnou vážnosťou a chceme aspoň takto čiastkovo prispieť k ochrane našich zamestnancov a ísť príkladom. Zmenou spôsobu fungovania úradu tiež chceme predísť zbytočnému preťažovaniu nemocníc,“ ozrejmil predseda BSK Juraj Droba.

„Samozrejme, chod nášho úradu nebude ochromený. Sme si vedomí, že občania potrebujú riešiť svoje problémy a záležitosti, preto aj napriek viacerým obmedzeniam sme tu pre nich k dispozícii. Zachované ostanú aj úradné hodiny,“ uzavrela riaditeľka Úradu BSK Patrícia Mešťan.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad Bratislavského samosprávneho kraja prechádza do pandemického režimu, rokovať sa bude online © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.