Veríte svedkom holokaustu? Tak pozor, komu veríte! (časť.2) Simon Wiesenthal

Začiatkom mesiaca máj som napísal blog o falošnom svedkovi holokaustu Brunovi Dössekkerovi alias Binjamin Wilkomirski. O falošných svedkoch holokaustu som sa rozhodol písať preto, pretože ľuďom stále nedochádza, že autenticitu tzv. svedkov treba podporovať fyzickými či forenznými dôkazmi, čo v prípade holokaustu absentuje. Holokaust je jediná udalosť, pri ktorej netreba fyzické dôkazy. Úplne absentujú dokumenty či technické zabezpečenie pri tejto likvidácii Židov. A tak sa všetci spoliehajú na svedectvá. Títo svedkovia sa považujú za nedotknuteľných a ich knihy sa dodnes predávajú ako autentická literatúra. Avšak pravda je úplne kdesi inde. Dnes si preto zoberieme na „mušku“ známeho lovca nacistov Simona Wiesenthala. Ten bol rešpektovaný ako kapacita vo svojom obore a bol jednou z holokaustových celebrít. Ale poďme si bližšie predstaviť túto dvojtvárnu figúrku.

Wiesentahl riadil inštitúciu s názvom „Jüdisches Dokumentationszentrums des Bundes Jüdisch Verfolgter des Naziregimes“ (Židovské dokumentačné stredisko spolku prenasledovaných Židov nacistickým režimom) vo Viedni. Už v roku 1975 ho však obvinil nepriamo jeden z najschopnejších rakúskych kancelárov Bruno Kreisky, so spolupráce s GESTAPOM. Kreisky bol sám Žid a tak médiá nemohli spievať ich tradičnú pesničku o antisemitizme a vyplakávať nad týmto tvrdením. Kreiskyho útok na Wiesenthala publikovali 10. novembra 1975 viedenské noviny Profil:

 

„Naozaj poznám pána Wiesenthala len z tajných správ, a tie sú veľmi zlé, veľmi odporné. Hovorím to ako federálny kancelár… A hovorím, že pán Wiesenthal mal odlišný vzťah ku gestapu, než aký som mal ja. Áno, dá sa to dokázať. Nemôžem (teraz) povedať viac. Všetko ostatné poviem na súde. Môj vzťah s gestapom nie je dvojzmyselný. Bol som jeho zajatcom, väzňom a bol som väznený. Jeho vzťah bol dosť odlišný a môžem povedať, že sa to ukáže. Čo už som uviedol je dosť  zlé. On sa ale nemôže očistiť z mojich obvinení z nactiutrhaniu v tlači, ako si možno praje. Nie je to tak jednoduché, pretože to znamená veľký súdny prípad… Človek ako on nemá právo predstierať, že je morálnou autoritou. To je to, čo hovorím. Nemá právo… Človek, ktorý je podľa mňa  agentom, áno, to je pravda, a ktorý používa mafiánske metódy… Taký človek musí ísť… Nie je žiadnym gentlemanom a hovorím, aby som to objasnil, nestane sa morálnou autoritou, pretože ňou nie je… Nemal by predstierať, že je morálnou autoritou… Hovorím, že pán Wiesenthal žil v tej dobe v nacistickej sfére vplyvu bez toho, že by bol prenasledovaný. Správne? A žil otvorene bez prenasledovania, že? A pokiaľ viete, čo sa dialo, nikto by takto neriskoval. Nebol „ponorkou“, tzn. v úkryte, ale miesto toho bol úplne otvorený bez obmedzenia, dokonca rizika perzekúcie. Myslím si, že toho je dosť. Existovalo množstvo príležitostí byť agentom. Nemusel byť agentom gestapa. Bolo mnoho ďalších služieb.“

Wiesenthal nakoniec tieto slová chcel hnať až pred súd. Avšak obaja od súdneho procesu ustúpili. Dôvodom mohlo byť, že by Wiesenthal zo súdneho procesu vyšiel ako podvodník, čo by uškodilo holokaustovému príbehu a záujmom Izraela, a druhý dôvod mohol byť, že by Kreisky musel klamať, aby Wiesenthal zo súdneho procesu ako podvodník nevyšiel, a to opäť v záujme Izraela a holokaustového príbehu. To by však zničilo jeho politickú kariéru a postavenie v spoločnosti. Kto by však Kreiskyho naviedol na „správnu“ cestu, aby podržal Wiesenthala? Odpoveď môže poskytnúť izraelský historik Tom Segev o ktorom písal plátok SME [1]. Wiesenthal bol podľa Segeva agentom Mossadu, a teda priamo pracoval pre Izrael a jeho záujmy. Mossad mu mal pomáhať i pri zriaďovaní kancelárie vo Viedni. To korešponduje i s výpoveď[2] pána MUDr. Gabriela  Hoffmanna, Žida, ktorý bol internovaný v koncentračnom tábore Sereď. Tomu sa mal Mossad údajne vyhrážať potom, ako vo Wiesenthalovi spoznal majora Zimmermana, dozorcu zo Serede. Hoffmann chcel Wiesenthala konfrontovať v Slovenskej televízii, na čo ho mal spomínaný Mossad navštíviť sa snažil sa mu to vyhovoriť. Ak sa Hoffman nemýlil, tak Zimmerman alias Wiesenthal, skutočne v minulosti pracoval pre Gestapo.

Posledný klinec do rakve spoločensky zdiskreditovaného Wiesenthala vrazila nemecká televízia ARD v relácii Panorama. Tu televízia odvysielala 8. februára 1996[3] a kde sa vyjadril šéf amerického úradu, ktorý sa zaoberá prenasledovaním národných socialistov Eli Rosenbaum. Rosenbaum tvrdí, že Wiesenthal sa chváli dolapením 1100 až 1200 nacistov, kým reálne číslo je pod 10!!! Ďalej zaznelo:

„Tri inštitúcie: Izraelská tajná služba Mossad, Svetový židovský kongres a oddelenie pre prenasledovanie NS (národných socialistov) na americkom ministerstve spravodlivosti, považujú základy jeho slávy z väčšej časti za vymyslené.“

Wiesenthal a jeho práca sa asi stala príliš horúcim zemiakom i pre samotný Mossad a tak ho nechali padnúť. No ešte dnes počuť oslavné ódy na tohto podvodníčka. Agent GESTAPA i MOSSADU, slúžil vždy tomu, kto platil.

 

[1] https://svet.sme.sk/c/5531501/lovec-nacistov-wiesenthal-bol-agentom-mossadu.html
[2] http://afinabul.blog.cz/1604/svedectvo-mudr-gabriela-hoffmanna
[3] https://daserste.ndr.de/panorama/media/panorama542.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.