Vláda nesúhlasí s vyslovením nedôvery Krajniakovi, minister vlastné odstúpenie ani nezvažuje

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda nesúhlasí s vyslovením nedôvery ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Milanovi Krajniakovi (Sme rodina). Návrh predložili poslanci opozície zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) spolu s nezaradenými poslancami strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

Opozícia návrh okrem iného odôvodnila pravdepodobnou defraudáciou 24 miliónov eur, ktoré Slovensko poslalo zahraničným schránkovým firmám bez reálnych zamestnancov ako pandemickú pomoc. Zo zneužitia prostriedkov sú podozriví štyria úradníci z úradu práce v Pezinku.

Krajniak pred časom povedal, že úradníci už boli prepustení a že z funkcie ministra nemieni odstúpiť. Vláda odmietavý postoj k odvolaniu Krajniaka schválila na svojom stredajšom rokovaní.

„Bol to práve správne nastavený systém spätnej kontroly, ktorý tieto podvodné aktivity odhalil a zastavil ich, aby nebolo možné v tejto činnosti pokračovať. Súčasťou takto nastaveného systému kontroly je, samozrejme, aj preverovanie zásadných údajov v čestných vyhláseniach žiadateľov, o čom boli informovaní aj členovia Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci. Ak teda skupina poslancov vo svojom návrhu tvrdí, že sa tieto údaje nepreverovali, opak je pravdou,“ skonštatovala vláda v stanovisku.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda nesúhlasí s vyslovením nedôvery Krajniakovi, minister vlastné odstúpenie ani nezvažuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.