Vyhlásia výsledky voľby chýbajúceho člena Súdnej rady, všetko prebehne online formou

8.9.2021 (Webnoviny.sk) – Vyhlásenie výsledkov voľby chýbajúceho člena Súdnej rady Slovenskej republiky sa uskutoční online formou 8. septembra 2021 o 12:00. K dištančnému spôsobu sa pristúpilo v dôsledku pretrvávajúcej pandemickej situácie.

Okrem jediného kandidáta na funkciu člena súdnej rady, Ľuboša Kunaya, sa na videokonferencii zúčastnia členovia hlavnej volebnej komisie na čele s jej predsedom Pavlom Tomášom.

Zúčastní sa aj ministerka

Na dištančnom vyhlásení výsledkov sa zároveň zúčastní aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), predseda Súdnej rady SR Ján Mazák, predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Ján Šikuta a predseda Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky Pavol Naď.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Oprávnení navrhovatelia mali možnosť predkladať svoje návrhy na kandidátov do 2. augusta do 15:00. Hlavná volebná komisia ich následne preskúmala.

Výsledkom je, že o funkciu člena súdnej rady voleného sudcami sa uchádza jeden kandidát. Ide o sudcu občianskoprávneho kolégia Krajského súdu v Košiciach, Ľuboša Kunaya.

Michalanský sa vzdal funkcie

Navrhla ho Sudcovská rada Krajského súdu v Košiciach. Voľba člena Súdnej rady Slovenskej republiky voleného sudcami vo východoslovenskom volebnom obvode sa uskutočňuje už v utorok, 7. septembra 2021.

Predseda Súdnej rady Slovenskej republiky Ján Mazák vyhlásil ešte 8. júla tohto roku voľbu jednej členky alebo jedného člena súdnej rady sudcami vo východoslovenskom volebnom obvode.

Stalo sa tak po odchode Martina Michalanského, sudcu Krajského súdu v Košiciach, ktorý sa koncom júna vzdal funkcie člena súdnej rady.

Viac k témam: voľba člena
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyhlásia výsledky voľby chýbajúceho člena Súdnej rady, všetko prebehne online formou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.