Zomrel Dušan Pašek ml., mal spáchať samovraždu

5.11.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 5. novembra 11:56

Vo veku 36 rokov zomrel bývalý hokejista a súčasný prezident klubu iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek ml. Informáciu potvrdili pre Sportnet členovia vedenia klubu nadnárodnej Ice Hockey League. „Potom, čo bol vo štvrtok večer nezvestný, ho o deň neskôr našli obeseného na bratislavskej Kolibe,“ informoval spomínaný portál.

Pašekova smrť prišla len niekoľko dní po skone hráča jeho klubu Borisa Sádeckého, ktorý zomrel v nemocnici na následky zlyhania srdca počas hokejového zápasu v rakúskom Dornbirne.

“Je to obrovská strata pre slovenský šport a pre každého, kto Dušana poznal. Mal pred sebou celý život a veľké plány, ako pomôcť slovenskému hokeju. Bol to môj najlepší priateľ a jeho smrť ma hlboko zasiahla. Chcem zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližšej rodine. O ďalšom pokračovaní hokejového klubu Bratislava Capitals budeme informovať v najbližších dňoch,“ uviedol v kondolencii prezident iClinic Bratislava Capitals Ivo Ďurkovič na klubovom facebooku.

Dušan Pašek ml.

.. bol synom legendy Slovana Bratislava aj československej reprezentácie Dušana Pašeka. Ten zomrel 14. marca 1998 vo svojej pracovni vo veku 37 rokov. Tragická smrť vtedajšieho prezidenta SZĽH bola oficiálne uzavretá ako samovražda.

Odchovanec bratislavského Slovana Dušan Pašek ml. bol trojnásobný majster Slovenska. Jeden titul získal v drese Slovana a ďalšie dva pridal ako hráč HC Košice. Vo februári 2016 sa rozhodol ukončiť kariéru pre zdravotné problémy.

Viac k témam: Ice Hockey League, Samovražda, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Dušan Pašek ml., mal spáchať samovraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.