Zuzana Čaputová navštívi hospitalizovaného Zemana, v Prahe si pripomenie výročie revolúcie

12.11.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová navštívi v utorok 16. novembra prezidenta Českej republiky (ČR) Miloša Zemana v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe, kde je hospitalizovaný. Ako informoval jej hovorca Martin Strižinec, urobí tak počas svojej krátkej návštevy Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila.

Prevezme Striebornú medailu predsedu senátu

Čaputová v predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu prevezme na pôde hornej komory českého parlamentu Striebornú medailu predsedu senátu. Položením kytice k pamätníku na Národní třídě si prezidentka v Prahe pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie.

Podľa Strižinca sa prezidentka o zdravotný stav českého prezidenta zaujímala aj v uplynulých týždňoch.

Zeman ju informoval o zlepšenom stave

V októbri mu v osobnom liste zaželala veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie. Zároveň vyjadrila nádej, že sa budú môcť v krátkom čase stretnúť. Prezident Zeman ju sám v liste informoval, že jeho zdravotný stav sa zlepšil natoľko, že sa už zotavuje v štandardnej nemocničnej izbe, kde môže prijímať aj návštevy a preto sa môžu stretnúť osobne,“ priblížil Strižinec.

Českého prezidenta Miloša Zemana hospitalizovali 10. októbra pre komplikácie s chronickým ochorením. Člen konzília Pavel Pafko uviedol, že prezident trpí cirhózou pečene.

Viac k témam: Nežná revolúcia, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Zuzana Čaputová navštívi hospitalizovaného Zemana, v Prahe si pripomenie výročie revolúcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.